Inspection Arsenal LNL-M360540 Loc-N-Load™ CMM Fixture Plate 360mm x 540mm
Brand: Inspection Arsenal
ID#: LNL-M360540
|MFGID: LNL-M360540
Description
Inspection Arsenal LNL-M360540 Loc-N-Load™ CMM Fixture Plate 360mm x 540mm. METRIC – Loc-N-Load™ Fixture Plates. Fast-swap, interlocking Loc-N-Load™ METRIC CMM fixture plates secure and release quickly for repeatable setups with the use of magnets. Inspectors can program several small setups, multi-part fixtures, or add large parts that span multiple plates. 13mm thick, M6 thread, 20 x 20mm hole pattern; available in various sizes with custom sizes available upon request.