Q-Mark TM3-3022-5-S-SN M3 3 mm Silicon Nitride tipped, Cylinder Stylus, L 22.5 mm, EWL 13.5 mm
Brand: Q-Mark
ID#: TM3-3022.5-S-SN
|MFGID: TM3-3022.5-S-SN
Description
M3 stylus with 3.0 mm diameter silicon nitride ball and stainless steel body. Stylus length to ball center is 21.0 mm. Weight is 0.82 gram.
Specifications
  • Details:Thread-Connector: M3
    Ball Diameter: 3 mm
    Tip Material: Silicon Nitride
    Effective Work Length: 13.5 mm
    Stem Material: Steel
    Base Material: Steel
    Base Diameter: 4.0 mm