Q-Mark VM5-12-140-TX Therm-X low expansion M5 ext., 11.2 mm dia silver woven carbon fiber tubing
Brand: Q-Mark
ID#: VM5-12.140-TX
|MFGID: VM5-12.140-TX
Description
Therm-X low expansion M5 extension, 11.2 mm diameter silver woven carbon fiber tubing with 11.13 mm diameter titanium end fittings. L = 140.0 mm. Weight is 17.00 grams. Compare to Zeiss 626107-1140-100.
Specifications
  • Details:Thread-Connector: M5
    Ball Diameter: 11 mm
    Tip Material: Carbon Fiber
    Base Diameter: 140.0 mm