Q-Mark VM5-12-70-PF M5 Pro Fit ext. with 11.0 mm dia carbon fiber body, titanium end fittings
Brand: Q-Mark
ID#: VM5-12.70-PF
|MFGID: VM5-12.70-PF
Description
M5 Pro Fit extension with 11.0 mm diameter carbon fiber body, titanium end fittings, and conical end receiver. L = 70.0 mm. Weight is 15.83 grams. Compare to Zeiss 626107-4070-000.
Specifications
  • Details:Thread-Connector: M5
    Ball Diameter: 11 mm
    Tip Material: Carbon Fiber
    Base Diameter: 70.0 mm