Q-Mark VM5-18-100-TT M5 ext., 19.2 mm dia titanium tubing with welded titanium end caps
Brand: Q-Mark
ID#: VM5-18.100-TT
|MFGID: VM5-18.100-TT
Description
M5 extension, 19.2 mm diameter seamless titanium tubing with welded titanium end caps. Two wrench holes. Length is 100.0 mm. Weight is 43.46 grams. Compare to Zeiss 602030-9062-000.
Specifications
  • Details:Thread-Connector: M5
    Ball Diameter: 20 mm
    Tip Material: Titanium
    Base Diameter: 19.2 mm