Q-Mark VM5-18-50-TT M5 ext., 19.2 mm dia titanium tubing, welded titanium end caps. Two wrench holes
Brand: Q-Mark
ID#: VM5-18.50-TT
|MFGID: VM5-18.50-TT
Description
M5 extension, 19.2 mm diameter seamless titanium tubing with welded titanium end caps. Two wrench holes. Length is 50.0 mm. Weight is 31.00 grams. Compare to Zeiss 602030-9052-000.
Specifications
  • Details:Thread-Connector: M5
    Ball Diameter: 20 mm
    Tip Material: Titanium
    Base Diameter: 19.2 mm