Q-Mark VM5-20-150-TX M5 ext., 20.0 mm dia low expansion carbon fiber tubing & titanium end fittings
Brand: Q-Mark
ID#: VM5-20.150-TX
|MFGID: VM5-20.150-TX
Description
M5 extension with 20.0 mm diameter Therm-X low expansion carbon fiber tubing and titanium end fittings. Length is 150.0 mm. Weight is 39.96 grams. Compare to Zeiss 626107-2150-100.
Specifications
  • Details:Thread-Connector: M5
    Ball Diameter: 20 mm
    Tip Material: Carbon Fiber
    Base Diameter: 20.0 mm