Q-Mark VM5-20-200-A M5 ext., red aluminum tubing with steel fittings, 20.0 mm dia x 200.0 mm long.
Brand: Q-Mark
ID#: VM5-20.200-A
|MFGID: VM5-20.200-A
Description
M5 extension, red anodized seamless aluminum tubing with stainless steel fittings, 20.0 mm diameter x 200.0 mm long. Weight is 88.29 grams. Compare to Zeiss 600341-8420-000.
Specifications
  • Details:Thread-Connector: M5
    Ball Diameter: 20 mm
    Tip Material: Aluminum
    Base Diameter: 20.0 mm