Starrett AVR200-Z-M3-FOV-6LED-MQDF Vertical Automatic Video System with Telecentric Lens
Brand: Starrett
ID#: AVR200-Z-M3-FOV-6LED-MQDF
|MFGID: AVR200-Z-M3-FOV-6LED-MQDF
Quote Required
Contact MSI Viking for Virtual or In-Person Demo!
Description
Starrett AVR200-Z-M3-FOV-6LED-MQDF AVR200 FOV includes 3-Axis stage with 200mm x 100mm x 200mm 8" x 4" x 8" XYZ travel with M3 CNC, FOV, 6-Ch LED, Mot. Darkfield Quad Light. Lens not included.
Specifications
  • Range:X= 8" / 200mm, Y= 4" / 100mm, Z= 8" / 200mm