Starrett AVR300-Z-M3-FOV-2LED Vertical Automatic Video System with Telecentric Lens
Brand: Starrett
ID#: AVR300-Z-M3-FOV-2LED
|MFGID: AVR300-Z-M3-FOV-2LED
Quote Required
Contact MSI Viking for Virtual or In-Person Demo!
Description
Starrett AVR300-Z-M3-FOV-2LED AVR300 FOV includes 3-Axis stage with 300mm x 200mm x 200mm 12" x 8" x 8" XYZ travel with MetLogix M3 CNC, FOV & 2-Ch. LED Illumination. Lens not included.
Specifications
  • Range:X= 12" / 300mm, Y= 8" / 200mm, Z= 8" / 200mm